وبلاگ

انتخاب بهترین موضوع برای راه اندازی صفحه اینستاگرام

انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام

 

در سال های اخیر میزان استفاده کاربران از اینستاگرام به شدت افزایش پیدا کرده است و همین مسئله باعث شده تا افراد زیادی به فکر راه اندازی صفحه اینستاگرام باشند! هنگامی که افراد مختلف تصمیم به راه اندازی صفحه اینستاگرام خود می‌گیرند، این سوال برایشان پیش می‌آید که بهترین موضوع پیج اینستاگرام کدام است؟ دلیل این سوال، این است که افراد به دنبال موضوعاتی هستند که طرفداران زیادی داشته باشد و بتوانند از آن درآمد خوبی بدست آورند. در این مقاله می خواهیم به بررسی بهترین موضوعات پیج اینستاگرام و همچنین راهنمای انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام بپردازیم! بنابراین اگر این سوال برای شما هم پیش آمده است، در این مقاله همراه ما باشید.

بهترین موضوعات پیج اینستاگرام کدام هستند؟

پیش از آن که بخواهیم به بررسی بهترین موضوع پیج اینستاگرام و نکاتی که هنگام انتخاب آن باید رعایت کنید بپردازیم، ابتدا بهتر است انواع موضوعات صفحه اینستاگرام را بررسی کنیم. با دانستن انواع موضوعات صفحه اینستاگرام راحت تر می توانید در مورد انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام تصمیم بگیرید. به طور کلی می توان صفحات اینستاگرام را در ۶ موضوع دسته بندی کرد که عبارتند از:

  • موضوع آموزشی اینستاگرام

اولین موضوعی که در اینستاگرام طرفداران زیادی دارد، موضوع آموزشی است. صفحات اینستاگرامی زیادی وجود دارند که محتوای آموزشی ارائه می کنند؛ تفاوتی هم ندارد که شما در حال آموزش چه موضوعی هستید. در حال حاضر اینستاگرام در ایران میلیون ها دنبال کننده دارد و همین مسئله باعث شده تا هر صفحه اینستاگرامی که توانسته محتوای آموزشی خوبی ارائه کند، فالوورهای بسیار زیادی داشته باشد. صفحات آموزشی اینستاگرام فعالیت مستمر دارند و هر روز محتوای آموزشی ارائه می کنند؛ محتوای آموزشی چنین صفحاتی از طریق پست و استوری منتشر می شود و گاهی اوقات هم محتوای IGtv منتشر می کنند.

 

موضوع آموزشی پیج اینستاگرام

 

جالب است بدانید کاربران هم از محتوای آموزشی استقبال زیادی می کنند؛ دلیل آن هم این است که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به جای وقت تلف کردن در صفحات مختلف، چیزی از شما یاد بگیرند. در حال حاضر صفحات اینستاگرامی که در حوزه زبان انگلیسی، بازاریابی، آموزش دیجیتال و… فعالیت می کنند طرفداران زیادی دارند و روز به روز بر محبوبیت آن ها افزوده می شود. صفحات آموزشی معمولاً دوره‌ آموزشی دارند و به کمک همان صفحه، بازاریابی محصول خود را انجام می دهند و البته درآمد بسیار خوبی هم دارند.

  • موضوع سرگرمی اینستاگرام

یکی دیگر از موضوعات بسیار پر طرفدار در اینستاگرام که شاید پس سلبریتی‌ها بیشترین تعداد فالوور را دارند، موضوع سرگرمی است. مهم ترین دلیلی که کاربران در اینستاگرام فعالیت می کنند، این است که خود را سرگرم کنند و اوقات فراغت خود را بگذرانند! در این مدت زمانی که کاربر در حال گذراندن اوقات فراغت است، چه چیزی بهتر از آن که کاربر محتوای سرگرم کننده و خنده دار ببیند؟ به همین دلیل است که در چنین صفحاتی محتوای سرگرمی منتشر می شود و کاربران را سرگرم می کند.

 

موضوع سرگرمی پیج اینستاگرام

 

اگر شما هم قصد راه اندازی پیج اینستاگرام را دارید و به دنبال بهترین موضوع پیج اینستاگرام هستید، یکی از گزینه های بسیار عالی می تواند پیج فان باشد. البته پیج فان تنها شامل پیج هایی که پست ها و استوری های خنده دار منتشر می کنند نیست و می تواند هر پیجی باشد که کاربران را سرگرم می کند. نباید فراموش کنید که برخی موضوعات در دسته بندی فان طرفداران بیشتری دارد و می تواند تعامل صفحه شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. اگر شما در اینستاگرام فعالیت می کنید، بعید است که چندین صفحه سرگرمی اینستاگرام را فالو نکرده باشید و روزانه چندین پست و استوری از آن نبینید.

  • موضوع شخصی اینستاگرام

اگر در اینستاگرام فعالیت کرده باشید، حتماً متوجه شده اید که برخی صفحات با اسم شخصی فعالیت دارند! به نظر شما دلیل آن چیست؟ بسیاری از افراد تخصص یا مهارت خاصی دارند و با استفاده از آن کسب درآمد می کنند. هر چقدر این دسته از افراد شناخته تر شده باشند، مشتریان بیشتری خواهند داشت و به راحتی می توانند درآمد بسیار بالایی کسب کنند. چنین افرادی با توجه به این که در اینستاگرام کاربران زیادی وجود دارند و مخاطبان هدف هر کسب و کاری هم در آن حضور دارند، اقدام به فعالیت در اینستاگرام می کنند. به چنین کاری که افرادی زیادی در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی انجام می دهند، برندسازی شخصی گفته می شود.

 

موضوع شخصی پیج اینستاگرام

 

اگر شما هم مهارت یا تخصص خاصی دارید و می خواهید مشتریان بیشتری داشته باشید، می توانید در اینستاگرام فعالیت کنید. البته باید توجه داشته باشید که محتوای پست ها و استوری شما باید مرتبط با آن حوزه باشد تا به راحتی بتوانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید. همچنین باید به نحوه ارائه نمونه کارها در پست و استوری خود توجه زیادی داشته باشید تا بتوانید به راحتی بتوانید مشتریانی که به خدمات شما نیاز دارند را جذب کنید.

  • موضوع فروشگاهی اینستاگرام

همه ما در اینستاگرام صفحاتی را دیده ایم که محصولات خود را معرفی می کنند! هر صفحه اینستاگرامی که محصولی برای فروش دارد، یک صفحه فروشگاهی محسوب می شود و اگر شما هم بخواهید محصولی را در صفحه اینستاگرام خود بفروشید، صفحه شما در دسته صفحات فروشگاهی قرار می گیرد. فرقی ندارد که محصول شما لوازم آرایشی باشد یا لباس، مهم این است که محصول شما فیزیکی است و پس از پرداخت کاربر باید آن را به آدرس پستی کاربر ارسال کنید. البته باید توجه داشته باشید که محصولات دیجیتال که به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می گیرند، جزء این دسته از صفحات نیستند و اگر قصد راه اندازی چنین صفحه‌ای را دارید، نباید آن را یک صفحه فروشگاهی در نظر بگیرید.

 

موضوع فروشگاهی پیج اینستاگرام

 

بسیاری از کاربران خریدهای خود را به صورت آنلاین و از طریق سایت دنبال می کنند! فروشگاه های اینترنتی هم با وجود داشتن سایت، صفحه اینستاگرام هم دارند که از آن به عنوان یک کانال تبلیغاتی بسیار مهم استفاده کنند. به عنوان مثال دیجی کالا یکی از فروشگاه های بسیار بزرگ در خاورمیانه است که در حال حاضر صفحه اینستاگرام با مخاطبان بسیار زیادی دارد. این صفحه جشنواره های تخفیفی خود را در این صفحه معرفی می کند با توجه به فالوورهای بسیار زیادش، قطعاً نرخ تبدیل بسیار خوبی هم از طریق آن دارد. البته همیشه نیازی نیست شما سایت داشته باشید، در حال حاضر با راه اندازی صفحه فروشگاه اینستاگرام خود به راحتی می توانید محصولات خود را معرفی کنید و به فروش برسانید.

  • موضوع تخصصی اینستاگرام

یکی از بهترین موضوع پیج اینستاگرام که می توانید راه اندازی کنید، موضوعات تخصصی است! این موضوع می تواند بسیار گسترده باشد و به راحتی می توانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید. به عنوان مثال فرض کنید شما در حال فروش دفتر برنامه ریزی روزانه هستید که این روزها، برنامه ریزی دغدغه مهم بسیاری از کاربران است! شما می توانید یک صفحه اینستاگرامی راه اندازی کنید و به راحتی از محتوای دفتر برنامه ریزی خود و همچنین مزایای استفاده از آن صحبت کنید.

 

موضوع تخصصی پیج اینستاگرام

 

اگر شما محصول تخصصی دارید، به راحتی می توانید یک صفحه اینستاگرام با موضوع تخصصی راه اندازی کنید و در آن از محصول خود صحبت کنید. این روزها معمولاً کاربران به دنبال یادگیری چیزهای جدید هستند و فروش دوره های آموزشی می توانید گزینه مناسبی باشد! شما می توانید دوره آموزشی خود را تهیه کنید و آن را در صفحه اینستاگرام خود معرفی کنید. با کمی تبلیغات به راحتی می توانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید و به درآمد بسیار بالایی برسید. البته فراموش نکنید که کیفیت محصول شما باید بالا باشد؛ زیرا اینستاگرام دنیای وایرال شدن است و اگر کاربران نظر منفی داشته باشند، به راحتی می توانند به هزاران کاربر دیگر این موضوع را منتقل کنند.

چگونه بهترین موضوع پیج اینستاگرام را انتخاب کنیم؟

اکنون که با انواع پیج اینستاگرام آشنا شدید، زمان آن رسیده که به نکته های بسیار مهمی که در انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام تاثیرگذار است دقت کنید. در این بخش ما به بررسی ۴ مورد از مهم ترین نکاتی که در انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام و همچنین راه اندازی صفحه اینستاگرام تاثیرگذار است، می پردازیم:

 

نکات مهم برای انتخاب موضوع پیج اینستاگرام

 

  1. مخاطبان هدف موضوع پیج

اولین چیزی که هنگام انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید، مخاطبان هدف آن است. در واقع مخاطبان هدف افرادی هستند که شما را دنبال می کنند و با صفحه شما تعامل دارند. باید ببینید که هدف شما از راه اندازی صفحه اینستاگرام چیست و چگونه می خواهید از آن کسب درآمد کنید. معمولاً گروه های مختلفی برای مخاطبان هدف وجود دارند که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و باید متناسب با هدف خود، اقدام به انتخاب موضوع پیج اینستاگرامی کنید که بتوانید به خوبی با آن ها تعامل برقرار کنید.

  1. علاقه به موضوع پیج

علایق هر فرد متناسب با ویژگی های آن فرد متفاوت است! علاقه به موضوع پیج مسئله مهمی است که هنگام راه اندازی صفحه اینستاگرام باید حتماً به آن دقت کنید؛ دلیل آن هم این است که صفحه اینستاگرام در یک بازه محدود مدیریت نمی شود و ممکن است چندین سال فعال باشد. بنابراین شما باید حتماً به موضوع موردنظر خود علاقه داشته باشید تا بتوانید برای مدت زمان طولانی آن را مدیریت کنید. همچنین نباید فراموش کنید که موضوع موردعلاقه شما باید طرفداران زیادی داشته باشد تا بتوانید تعداد بالایی فالوور یا حداقل بخش بزرگی از علاقه مندان به موضوع انتخاب شده را جذب کنید.

  1. میزان تخصص در مورد موضوع پیج

یکی دیگر از مسائلی که هنگام انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام باید در نظر بگیرید، میزان تخصص در مورد موضوع پیج است! گاهی اوقات افراد بر اساس این مورد که یک موضوع طرفداران زیادی دارد، اقدام به راه اندازی صفحه اینستاگرام می کنند که اگر تخصص کافی در آن زمینه را نداشته باشند، نه تنها سودی نخواهند کرد، بلکه تنها زمان خود را هدر داده اند. همچنین نباید فراموش کنید که اگر تخصص کافی در زمینه موردنظر خود را داشته باشید، می توانید از صفحه اینستاگرام راه اندازی شده درآمدهای بسیار بالایی داشته باشید. به عنوان مثال اگر می خواهید فردی باشید که کلیپ فان تولید می کند، باید استعداد داشته باشید تا کاربران هم باشد شما تعامل برقرار کنند! استعداد یا مهارت شما همان تخصص شما است که باید متناسب با آن انتخاب کنید.

  1. روش های کسب درآمد از موضوع پیج

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که هنگام راه اندازی صفحه اینستاگرام باید به آن دقت کنید، روش های کسب درآمد از آن است! در واقع شما باید از همین ابتدا مدل درآمدزایی خود را مشخص کنید تا به راحتی بتوانید بر اساس آن حوزه مناسبی را انتخاب کنید. همچنین نباید فراموش کنید که ممکن است یک صفحه پتانسیل درآمدزایی از چند روش را داشته باشد اما گاهی اوقات سود یک روش درآمدزایی از سود سایر روش ها بسیار بیشتر است. در این صورت بهتر است روی همن روش تمرکز و سود بالایی کسب کنید! این مورد تاثیر بسیار زیادی روی انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام خواهد داشت.

نتیجه گیری

اگر به دنبال راه اندازی صفحه اینستاگرام هستید، باید بدانید که چه موضوعی انتخاب کنید! برای انتخاب موضوع، ابتدا باید انواع موضوعات صفحه اینستاگرام را بشناسید و نکات مهم برای راه اندازی آن را در نظر داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل انواع موضوع صفحه اینستاگرام و نکاتی که برای انتخاب بهترین موضوع پیج اینستاگرام باید در نظر بگیرید، پرداختیم. اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، می توانید از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *